MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZIN TANITIM TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK - YÜCEL "MİLLET İÇİN YOLA ÇIKTIK"  
31.05.2018
3933
Yazı Boyutu: A- A+
MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZIN TANITIM TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK - YÜCEL "MİLLET İÇİN YOLA ÇIKTIK"
CHP İzmir milletvekili adaylarını Alsancak Hava Gazı Fabrikası’ndan tanıttı. Adayların vitrine çıktığı tanıtımda konuşan İl Başkanı Deniz Yücel "24 Haziran’da ülkemizin geleceği belirleyeceği bir seçimle karşı karşıyayız. AKP İktidarı erken seçim kararı, AKP’nin bu ülkeyi artık, bu ülkeyi ardık yönetemediğinin itirafıdır. Genel Başkanımız tekrar İzmir’den 2. Bölge 1. Bölge’den aday olarak bizleri onurlandırdı ve bize güç verdi onur verdi" dedi. CHP İzmir İl Örgütü, milletvekili aday tanıtımını gerçekleştirdi. Alsancak Hava Gazi Fabrikası’nda gerçekleşen tanıtım programına adaylardan, Murat Bakan, Özcan Purçu, Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan, Sefer İpekli, Kazım Umdular, Nilay Kökkılınç, Ezgi Deniz Urunga, Devrim Barış Çelik, Zekiye Seda Sönmez, Şener Akdemir, Kemal Kılıçdaroğlu , Selin Sayek Böke, Kamil Okyay Sındır, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter, İdris Yavuzyılmaz, Ali Engin, Salih Özçifçi, Mehmet Birlik, Onur Kadir Eryüce, Hatice Zeybek, Ebru Okay katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan yoğun programları nedeniyle Atilla Sertel ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıda yer almadı.

BU ÜLKENİN ÜSTÜNE KARABASAN GİBİ ÇÖKEN AKP’ TÜRKİYE "ARTIK TAMAM" DİYOR
Aday tanıtımında konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “24 Haziran’da ülkemizin geleceği belirleyeceği bir seçimle karşı karşıyayız. AKP İktidarı erken seçim kararı, AKP’nin bu ülkeyi artık, bu ülkeyi ardık yönetemediğinin itirafıdır. Ranta dayalı, Sermayeye dayalı para politikalarının artık iflas ettiğinin iflasıdır. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu ülkede cumhuriyete, demokrasiye ve adalete sahip çıkan tüm kesimlerle, bu ülkenin üzerine kabus gibi, karabasan gibi çöken AKP iktidarına artık TAMAM deme zamanımız gelmiştir. Bu yola çıkarken bizler en çok İzmir halkına güvendik. Bu manzara gücümüze güç katarken, İzmir’e layık olmak için daha da çok çalışmayı bir görev sayıyoruz. Genel Başkanımız tekrar İzmir’den 2. Bölge 1. Bölge’den aday olarak bizleri onurlandırdı ve bize güç verdi onur verdi. Sizlerin de bildiği gibi, Partimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek birbirinden değerli isimler var. Bu isimleri ’İzmir özelinde, İzmir milletvekili adaylarımız olarak basınımıza ve İzmir kamuoyuna tanıtmak, takdim etmek için bugün sizlerle birlikteyiz. Şimdi 24 Haziran’a kadar İzmir’de, sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde geleceğimiz, demokrasimiz, cumhuriyetimiz ve halkımız için çalışacak İzmir Milletvekili Adaylarımıza sözü bırakıyorum” dedi.

’CHP’DEN, BAŞKA PARTİYE OY KAYMACAKTIR’
Her siyasi partide çok değerli isimler var diyen Başkan Yücel "Binali Yıldırım Büyükşehir Belediye başkan adayı olmuştu. İzmir halkı Binali Bey’e görev vermedi. Daha sonra Başbakan olarak aday gösterildi ve seçildi. Kendi ideolojisi kendi düşüncesi vardır. Siyasetin bir cilvesidir. Yıldırımın aday gösterilmiş olması bizim mücadelemizin çalışmalarımızın olumsuz etkisi olmaz. 24 haziran günü İzmir halkı tercihlerini yansıtacaktır. İYİ parti temel olarak MHP ve merkez sağ geleneğinden oluşan bir siyasi parti. Elbette münferit olarak seçmen tercihlerinde değişikleri olabilir fakat CHP seçmeni partisine sahip çıkar. CHP’den başka bir partiye oy kaymayacaktır. Hedefimiz ittifak meselesi var, şuanda bir yüzde vermek çok doğru olmaz. Geçmiş olarak CHP’nin İzmir’de daha fazla milletvekili çıkaracağız. Beraber bir program hazırladık. Vatandaşa dokunabileceğimiz her noktada sahada olacağız. Milletvekili aday aday olup da görev verilmeyen arkadaşlarımızla bütün örgütle bir araya geldik. İl başkanlığımızla koordine halinde yürütülecek. CHP her bir bireyine kucaklayacak şekilde politika yapmıştır. CHP’nin çizgisi bellidir" dedi. Tanıtım toplantısının sonunda CHP’nin İzmir Milletvekili Adayları toplu halde fotoğraf çektirerek, birlikte İzmir Marşı’nı söylediler.

CHPnet

SİTELERİ