İZMİR İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL’DEN TARİHİ MİTİNG İÇİN İZMİR’E TEŞEKKÜR.- "ANCAK GÖZYAŞLARI İLE ANLATILIR"  
22.06.2018
10670
Yazı Boyutu: A- A+
CHP’DEN İZMİR’E, TARİHİ MİTİNG TEŞEKKÜRÜ

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin tarihi İzmir mitinginin yankıları sürerken, İzmir’de bir lider için yapılmış en büyük mitingi organize eden, CHP İzmir İl Örgütünün Başkanı Deniz Yücel İzmirlilere teşekkür etti. Muharrem İnce’nin İzmir Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirdiği miting öncesi, katılım sayısını 2 milyon olarak hedefleyen CHP İzmir’de, mitinge katılan 2,5 milyon kişiyle birlikte hedefin aşılmasının mutluluğu yaşanıyor. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Mitingin sahibinin de, kahramanlarının da İzmirliler olduğunu ifade ederken "21 Haziran 2018 tarihi İzmir’de asla unutulmayacak. İzmir sözle anlatılamayacak, ancak gözyaşlarıyla ifade edilebilecek bir gün yaşattı Türkiye’ye" dedi. Yücel açıklamasında şunları söyledi.

İZMİR ALTIN HARFLERLE TARİH YAZDI

Teşekkürler İzmir, minnettarız İzmir, seninle gurur duyuyoruz İzmir. Sözlerime bu ifadelerle başlıyorum çünkü nasıl teşekkür etsek, İzmirlilere nasıl övgüler düzsek az gelecek. İzmir 21 Haziran 2018 tarihini, cumhuriyet ve demokrasi tarihimize altın harflerle yazdı. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin mitingi için, Gündoğdu’ya sığmayan 2 buçuk milyon İzmirliye tek tek teşekkürlerimi sunuyorum. İzmir sözle anlatılamayacak, ancak gözyaşlarıyla ifade edilebilecek bir gün yaşattı Türkiye’ye. İzmirli yine demokrasiye, cumhuriyete, adalete unutulmayacak görkemli bir gövde gösterisi ile sahip çıktı. İzmirli, Muharrem İnce cumhurbaşkanı olacak, bu iş bitmiştir, tamam dedi. Miting alanındaki manzara, o mahşeri kalabalık ve ellerinde ay yıldızlı bayraklarla, hem Gündoğdu meydanını hem Ege denizi kıyılarını gelincik tarlasına dönüştüren İzmirliler, bu mitingin gerçek sahibi ve kahramanlarıdır. İzmir’in Muharrem İnce’ye verdiği bu büyük güç, göreceksiniz sandıkta da artarak devam edecektir. Gündoğdu’da mitingimizde kırılan rekor’un bir yenisini, İzmir’de Muharrem İnce ve CHP oylarında da göreceğimize eminiz.

MİTİNG, AKP’DEN KURTULUŞUN RESMİDİR

Muharrem İnce’nin İzmir mitingindeki manzaranın Türkiye’nin artık 16 yıllık AKP’nin baskılarından, adaletsizliğinden ve halkı yoksullaştırmasından bıktığının büyük bir resmi olduğunu belirten, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel " Bu tarihi İzmir mitingi bizlere bir kez daha sorumluluğumuzun ve halkımızın bizlerden beklentisinin ne denli büyük olduğunu gösterdi. Halkımızın AKP’den ve tek adam rejiminden kurtuluşa hazır olduğunu İzmir’de herkes gördü. Bu büyük miting sonrasında, şimdi büyük bir görevimiz var. Bu görev rehavete kapılmadan, asla ara vermeden sandıklar için çalışmak ve halkımızın oylarına sonuna kadar sahip çıkarak zafere ulaşmaktır" dedi.

CHPnet

SİTELERİ