CHP İZMİR’DEN GÖRKEMLİ 23 NİSAN KUTLAMASI  
CHP İzmir İl Başkanlığımız 2 ayrı törenle 23 Nisan’ı kutladı. Kutlamalarda ilk adres İl Başkanlığımızdı. İl Başkanlığı makamının 23 Nisan’daki sahibi tam bir Atatürk Aşığı Sevgili Nazlı’ydı. CHP İzmir İl Başkanımız İlköğretim 6. sınıf öğrencisi Nazlı Turanlıoğlu’nun makamdaki ilk cümlesi çok anlamlıydı.; "Küçük kalbimizin koca yürekli Adamı..Sen rahat uyu ATAM, biz bu ülkeye sahip çıkarız".İl Başkanlığımızın 2. Kutlama adresi Cumhuriyet Meydanıydı.CHP İl Başkanı Deniz Yücel yaptığı konuşmada şunları söyledi.
24.04.2018
5396
Yazı Boyutu: A- A+
“TÜRK HALKININ SİYASİ TARİHİNDE DÖNÜM NOKTASI”
Cumhuriyet’in önemine vurgu yapan bir konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Bugün dünyanın yetiştirdiği en büyük lider, kurucumuz ve kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünyanın en şanslı çocukları olan Türk çocuklarına armağanı, 23 Nisan’ı kutladığımız gün. Bugün, ulusal egemenliğimizin ve birliğimizin teminatı Türkiye büyük millet meclisimizin kuruluşunun yıldönümü. Atamızın hayali, tam bağımsız, güçlü, demokratik ve barış içinde, cumhuriyete sahip çıkılan bir Türkiye’nin sonsuza kadar yaşatılmasıydı. Bunun için en çok gelecek nesillere güvenmiş, onlara verdiği değeri her söyleminde, her uygulamasında göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm halkımızın büyük bir coşku ve minnetle kutlaması gereken en önemli bayramlarımızdan biridir. Zira 23 Nisan, babadan oğulla intikal eden, halkın iradesini yok sayan saltanat sisteminden, halkın kendi hür iradesi ile seçtiği yöneticileri devletin başına getirdiği, demokratik ve ulusal egemenliğe dayalı Cumhuriyet sistemine geçişin başlangıcı olan, Türk halkının siyasi tarihinde dönüm noktası olan bir tarihin yıldönümüdür. Halkın iradesiyle ve ancak halkın verdiği yetkiyle sınırlı olarak hareket edecek Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu bu tarihle başlayan devrim, Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet rejimin ilanı ile taçlandırmıştır” dedi.

 23 NİSAN DEMEK BAĞIMSIZLIK DEMEKTİR
 Çocuklara öğütler vererek konuşmasına devam eden Yücel, “23 Nisan demek emperyalizme ve sömürüye karşı başkaldırı demektir! 23 Nisan demek tek adamın değil, saraylıların değil, halkın egemenliği demektir! 23 Nisan demek Türk ulusunun kendi kaderini tayin etmesi yolundaki en önemli adımdır. Sevgili çocuklar, bu ülkenin ve geleceğin gerçek sahipleri sizlersiniz. Bugünün büyükleri olan bizlerin elinde bulunan yetkilerin ve makamların gerçek sahipleri sizlersiniz. Sizler bugünden, bu ülkenin geleceği için kimin neler yaptığını, kimlerin Cumhuriyete, demokrasiye ve Atatürk’e sahip çıktığını görebilecek anlayışa ve öngörüye sahipsiniz. Sizlerin özgür bir ülkede yaşayabilmeniz, hak ettiğiniz çağdaş ve modern eğitimi almanız ve her birinizin birer cumhuriyet neferi olmanız için; dünyanın en güçlü ordularını yenen, yokluklar içinden güçlü bir Türkiye kurmayı başaran Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerini, ruhlarını ve ilkelerini yaşatacak olanlar sizlersiniz” diye konuştu. “MÜCADELE VEREN BİR CHP VAR” “Milli iradenin ilk kez vücut bulmasına vesile olan ve akabinde geleceğimizi inşa edecek çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm içtenliğimle kutluyorum” diyen Yücel, “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin fiilen bertaraf edildiği, milletin iradesinin, ulusal egemenliğin gasp edildiği günler yaşıyoruz. Ama şu hiç bir zaman unutulmasın; çocuklarımıza, gelecek nesillere tam bağımsız, Cumhuriyetin ışığıyla tüm kurumları aydınlanmış, çağdaşlıktan, bilimden, demokrasiden taviz vermeyen bir Türkiye bırakmak için, kimseden korkmadan, mücadele veren bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Atatürk’ün kurduğu CHP, sizlere miras bırakılan bu ülkenin korunması, Cumhuriyetin ve meclisimizin parlamenter sistemle yaşatılmaya devam etmesi, Atatürk ilke ve devrimlerini nesilden nesile aktarılması için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir. Milli iradenin ilk kez vücut bulmasına vesile olan ve akabinde geleceğimizi inşa edecek çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm içtenliğimle ve coşkumla kutluyorum. Bu vesileyle bizlere, bağımsızlığımızı, ulusal egemenliğimizi ve Cumhuriyetimizi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu güzel vatan uğruna hayatını veren, tüm şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum” dedi.

CHPnet

SİTELERİ