CHP İL BAŞKANI YÜCEL’DEN ERDOĞAN’A YANIT- "Siyaseten Sıkışınca Cumhurbaşkanı, Hakaret Etmeye Gelince Genel Başkan"  
10.02.2021
918
Yazı Boyutu: A- A+

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir Büyükşehir belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Yücel sosyal medyasından yayınladığı mesajında Erdoğan’a " Sayın Erdoğan önce bir karar versin. AKP’nin genel Başkanı mı Türkiye’nin cumhurbaşkanı mı olacak? Siyaseten köşeye sıkışınca “ben Cumhurbaşkanıyım”, hakaret etmeye gelince “ben AKP Genel Başkanıyım diyemezsiniz." diyerek seslendi.

AKP’li yöneticilerin İzmir büyükşehir belediyesinin ulaşım altyapısına yaptığı yatırımlardan ve her istediğinde düşük faizli kredi bulmasından rahatsızlık duyduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yayımladığı mesajda şunlara yer verdi,

ARTIK MİLLETİN SİZİNLE İŞİ OLMAZ...

Anlaşılan, Bakanından Genel Başkanına kadar AKP’liler Büyükşehir belediyemizin İzmir’deki ulaşım altyapısına yaptığı yatırımlardan ve istediği anda düşük faizle kredi bulabilmesinden çok rahatsız olmuş.

Öyle ki bu hazımsızlıkla, İzmir tarihinin en büyük sel felaketinde yaşanan acıları siyasi malzeme yapmaktan bile utanmıyorlar. Belediyelerini FETÖ’nün, yandaş vakıfların ve 5’li çetenin arpalığı haline getiren zihniyetten de başka bir şey beklenemez zaten.  

Sayın Erdoğan önce bir karar versin. AKP’nin Genel Başkanı mı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı mı olacak?  Siyaseten köşeye sıkışınca “ben Cumhurbaşkanıyım” hakaret etmeye gelince  “ben AKP Genel Başkanıyım diyemezsiniz.

Hakaretleriniz, iftiralarınız bitince kafanızı kaldırın da milletin yoksulluğuna işsizliğine, esnafın içler acısı haline, hak arayan gençlerin uğradığı şiddete bir bakın diyeceğim ama sizin milletle ne işiniz olur ki?

Meraklanmayın, artık milletinde sizinle işi olmaz zaten. Ne demek istediğimizi ilk seçimlerde çok acı bir şekilde anlayacaksınız? 

 

CHPnet

SİTELERİ